Kategorie: Wszystkie | ulubione
RSS
piątek, 10 września 2010
Różne różności...

                            

 


Dzbanek zdobiony metodą Decoupage :   

 


kwiatki z bibuły : ))


 

 

środa, 08 września 2010
Bukiecik : ))

 

Dzisiaj pokażę jak w łatwy sposób wykonać piękny bukiet kwiatków z cieniowanej wstążki - można ją kupić w kwiaciarni,a także na allegro.

Oto zdjęcia mojej pracy: 

Potrzebne materiały - klej (najlepiej Magic lub Wikol), nożyczki, wstążka papierowa cieniowana ( kilkukolorowa)

małe wykałaczki, gąbka do kwiatów (wycięta w kształcie półkola), doniczka ( lub coś innego, w co będzie można wsadzić bukiet). 

1.Cieniowaną wstążkę tniemy na prostokąty długości ok.12cm (ta wielkość może być mniejsza lub większa, a paski nie muszą być co do centymetra równe), a szerokość zostaje taka jak wstążka (ja użyłam wstążki o szreokości 6,5 cm).

2.Prostokąty tniemy na 3 części (wzdłuż dłuższego boku - tak aby powstały 3 paski), te części nie muszą być identyczne.

3.Bierzemy pasek do ręki, składamy na pół, kleimi trochę klejem i zawijamy na wykałaczce, pod koniec ponownie kleimy klejem.

4.Gdy uzyskamy już odpowiednią ilość kwiatków ( zależy to od wielkości gąbki), wbijamy je w gąbkę do kwiatów (nalezy ją wyciąć w kształt półkola, można taką również kupić w kwiaciarni, hurtowni bądź na allegro).

5.Gąbkę wkładamy do doniczki bądź innego naczynia (tutaj użyłam wstążki, którą jest owinięta ta gąbka). (Najbardziej jednak poleciąłbym doniczkę)

6.Kwiatki można posypać brokatem, bądź spryskać sprayem z brokatem.

7.Doniczkę można ozdobić na różne sposoby np. modeliną ; okleić gliną samoutwardzalną, a na to poprzyklejać muszelki koraliki itp.  można także obwinąć ją sznurkiem lnianym.

 ~~Jeśli jest coś niezrozumiałego bądź macie jakieś pytanie proszępisać na mojego maila agata579@amorki.pl ~~